|
Comentariu la Paulesti 19-09-2020 ora 23:52:36 ( |
Am fost la pescuit pe balta Paulesti pe 1 august 2020. Am platit 70 lei si am prins doar regine (la viermus - la undita) si un singur carasel cat palma (la rama - la lanseta). Am avut 2 lansete si 2 undite. Momelile folosite au fost : viermusii, cocolosul, patratica, rama, porumbul. Balta era plina de pescari, care mai de care mai suparati ca nu prind peste. Am plecat pe la orele 15:00, suparat si cu un gust amar. Nu voi mai reveni pe aceasta balta si nu o recomand! |
|
Comentariu la Paulesti 04-09-2020 ora 23:04:00 ( |
Buna ziua, vreau sa-mi exprim parerea dupa ce am vizitat Balta Paulesti 1 si 2 ieri pentru ca lumea sa stie si sa traga concluzii. De la ora 6 de dimineata pana dupa masa la ora 4, schimband baltile, locurile pe balta, 2 undite si 1 lanseta nu am prins nici macar 1 peste. Daca va vine sa credeti, plutele nemiscate fara atac cu orele, locurile nadite in prealabil, momeli folosite: rame, porumb, paine, mamaliga patratele, huruiala, nada de crap etc. Absolut nimic.Toata partea noastra dea lungul digurilor toti oamenii dadeau ca in lighean, toti se plangeau in afara de un anumit colt unde era plin de peste iar zona unde se prindea nu aveai voie sa pescuiesti. Singura explicatie logica care cred ca se poate intampla este sa fie bagata plasa pe la jumatatea lacului, altfel nu pot sa cred 3 ore sa nu se miste pluta. In 8 ore am avut doar 2 miscari extraordinar de slaba. |
| << prima < inapoi [1] inainte > ultima >> |
| Adauga comentariu despre Paulesti ! |
|
Adauga informatii |
comentarii balta (2) |
foto balta (0) |
foto capturi (0) |
video balta (0) |
Localizare, taxa pescuit PaulestiPosibilitati de acces, taxe si regulament de pescuit la Paulesti(detalii) |
Comentariile pescarilor despre PaulestiComentariile pescarilor despre partide de pescuit la Paulesti(detalii) |
Comentarii pescuit despre balti si locuri de pescuitCele mai noi comentarii ale pescarilor despre partide de pescuit(detalii) |