|
Comentariu la Benga 14-06-2012 ora 16:30:17 ( |
Aseara am fost și eu la Balta Benga. Imi place sa dau noaptea, iar Benga era balta potrivita din punctul meu de vedere pentru viciul meu nocturn. Ajuns la orele 19 pe balta, toate bune si frumoase aruncăm bețele și luăm poziția de panda că doar suntem la vanătoare. Pana la lasarea intunericului au fost trageri fine, iar restul pană a doua zi la ora 7, pace și voie bună. Luand in calcul că săptămana trecută am prins ceva pește și frumușel pe deasupra, seara asta nu am avut noroc spun eu. Cum Domnul Nostru ne veghează i ne dă după merit tuturor, in timp ce făceam băgăjelul să o luăm din loc, observ cărășei 5-6 pe langă mal plutind in voie bună. Scot unul din apă (mort fiind), și la o analiză mai atentă observ o gaură in stomac. Il arunc pe mal și-mi continui treaba cu stransul sculelor. Cum pe Benga se face control la mașină la sange, ajunși la poartă din vorbă in vorbă cu paznicul, amintindu-i de peștii plutitori se scapă spunand că săptămana trecută s-au luat probe din apă tocmai din acest motiv. |
| << prima < inapoi [1] inainte > ultima >> |
| Adauga comentariu despre Benga ! |
|
Adauga informatii |
comentarii balta (1) |
foto balta (0) |
foto capturi (0) |
video balta (0) |
Localizare, taxa pescuit BengaPosibilitati de acces, taxe si regulament de pescuit la Benga(detalii) |
Comentariile pescarilor despre BengaComentariile pescarilor despre partide de pescuit la Benga(detalii) |
Comentarii pescuit despre balti si locuri de pescuitCele mai noi comentarii ale pescarilor despre partide de pescuit(detalii) |